Kvalitné autá zo zahraničia

Dovoz áut na Ukrajinu

Trh z novými, alebo používanými automobilmi padol na kolená. Dovoz áut na Ukrajinu klesol o celých 96 % čo je obrovské číslo, preto musia urobiť isté opatrenia aby trh neovládli predajcovia z Ruska. Za obrovský pokles importu v krajine, môže trinásť percentné clo, ktoré dvíha ceny všetkých dovezených tovarov. To ale neprebralo domácich výrobcov a ak sa to nebude riešiť automobilový priemysel u našich východných susedov úplne padne.

Dovoz áut na Ukrajinu nie je výhodný pokiaľ autá nemajú dostatočne nízku cenu, aby po preclení boli stále atraktívne pre zákazníkov. S nízkou cenou však prichádzajú problémy s kvalitou. Zlý technický stav, poškodená karoséria, alebo príliš mnoho najazdených kilometrov. Riešenie problému je na vyšších miestach a ak vláda nezruší clo, položí priemysel na lopatky a odtial sa už len ťažko dostane.

Problémy s prevozom cez hranice majú aj ľudia, ktorý sa chcú odsťahovať na Ukrajinu. Čo z autom ak sa sťahujete ? Najlepšie je predať ho a kúpiť nové, poprípade ojazdené, vo vašom novom bydlisku. Dovoz áut je momentálne nevýhodný, ale je na každom či sa mu to oplatí, alebo nie.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Autá zo zahraničia a označený , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.