Kvalitné autá zo zahraničia

Autá bez akontácie

Kúpa nového a drahšieho auta je pre slabšie zarábajúceho takmer nemožná. Avšak je tu možnosť kúpiť auto na leasing, od anglického slova lease, čo znamená prenájom. Funguje to na princípe, že vy máte auto vo svojom držaní a jazdíte na ňom, ale papierovo ho vlastní firma, ktorá vám ho poskytla.

Do vášho vlastníctva prejde až po uhradení poslednej splátky. K leasingu väčšinou patrí akontácia, čo slúži ako záloha. Je vyplácaná ako pomyselná prvá splátka a ma výšku od pätnásť do osemdesiatpäť percent z výšky ceny automobilu. Čo ak nemáme dostatok hotovosti ani na akontáciu ? Pre takúto kategóriu ľudí sú určené leasingové autá bez akontácie, čo znamená splátky bez žiadneho preddavku. Cieľovou skupinou takéhoto druhu kúpy auta sú ľudia zo strednej vrstvy, ktorý chcú nové a luxusnejšie auto, avšak nemajú na celé auto a splátky im vyhovujú.

Autá bez akontácie sú výborným spôsobom kúpy auta, no majú jeden podstatný nedostatok. Pokiaľ nedokážete splácať vozidlo, alebo sa so splátkou len opozdíme, spoločnosť má právo vozidlo odobrať bez nároku na vrátenie peňazí a takýchto vozidiel sa potom jednoducho zbaví na trhu s ojazdenými autami. Autá bez akontácie ponúka len určitá časť spoločností, pretože tým menším sa to neoplatí.

Väčšie spoločnosti ponúkajú všetky druhy leasingov a je len na vás aký si vyberiete.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Lacné autá a označený , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.