Kvalitné autá zo zahraničia

Autá vyrobené na Slovensku

Slovensko patrí medzi top krajiny čo sa týka výroby áut. Svedčí o tom aj fakt, že v minulom roku vyrobili automobilové závody u nás takmer 600 tisíc vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast až o neuveriteľných 21%. Pomaly sa tak automobilový trh vracia do normálu, ktorý narušila svetová finančná kríza v roku 2008. Autá vyrobené na Slovensku vyvážame najmä do zahraničia, no aj Slováci zvyknú zakúpiť „domáce“ vozidlo.

Autá vyrobené na Slovensku kupujú najmä ľudia, ktorí chcú mať úplne nové auto a nie z bazáru, teda bez predchádzajúceho majiteľa. Dôvod je jasný, nové auto ich vyjde síce o čosi drahšie, no technický stav automobilu je v mnohých prípadoch neporovnateľne lepší. Autá vyrobené na Slovensku sú cenené aj v štátoch Európy, kde idú doslova na dračku. Niet sa čomu čudovať, veď automobilky u nás zamestnávajú až okolo 70 tisíc zamestnancov a na 1000 občanov Slovenska pripadá 103,4 vozidiel.

Je preto logické, že aj výrobky teda autá vyrobené na Slovensku musia mať svoju kvalitu. Cena nových vozidiel sa pohybuje už od 5 či 6 tisícok eur, avšak samotná cena závisí od viacerých faktorov a modelu auta. Autá vyrobené na Slovensku produkujú zatiaľ tri celosvetové firmy – KIA Motors, Volkswagen (VW) a PSA Peugeot Citroën.

Komentáre sú uzavreté.